Rozhovor s naším montérem Jirkou

Rozhovor s naším montérem Jirkou
Datum: 19.01.2024

Jak dlouho jsi ve firmě a co přesně děláš?

Ve firmě dělám něco přes půl roku. Říkají mi montér, ale kromě sestavování složitých sestav jsem také někdy klempíř a zámečník.  V případě potřeby dělám i na soustruhu, frézce či CNC horizontce. Každý den je jiný, a to mě na tom nejvíc baví.

Bylo něco, čeho ses při nástupu obával?

Jako v každém novém zaměstnání mě provázely obavy ze změny pracovního prostředí, jestli mě noví kolegové přijmou, jestli si sedneme, jestli si budeme rozumět a také zda se zvládnu vše naučit. Nakonec stačilo se jen trochu kousnout a dívat se kolegům pod ruce. Člověk se nesmí bát zeptat, i když si myslí, že bude vypadat jako trouba.

Co tě nejvíc překvapilo, když jsi k nám nastoupil?

Klid na práci a žádná buzerace. Jo, tlak na kvalitu je vždy, ale není tu nikdo, kdo by házel klacky pod nohy. Atmosféra ve firmě je opravdu příjemná.

Na montáži panuje často dobrá nálada, čím to je?

Že jsme si s hlavním kolegou pracovně i lidsky sedli. Byť ze začátku jsme mohli působit jako dva kohouti na jednom písečku. Ale jakmile jsme se naladili na stejnou vlnu, vše si sedlo a jsme skvělí parťáci, co se  při práci i s dalšími kolegy hodně nasmějí.

Je něco, co firmu GENICZECH-M odlišuje od ostatních firem?

Hromada firemních akcí.  Jen na podzim jsme měli celofiremní teambuilding na Buchlově, za měsíc nás čekaly motokáry, pak vázání vánočních věnců a závěr roku jsme zakončili vánočním bowlingem.

Proč jsi nastoupil zrovna do GENICZECH-M?

Potřeboval jsem práci jen na ranní směnu a i přes mou dlouholetou praxi jako CNC operátor mi zde byla umožněna kariérní změna na montéra , za což jsem velmi vděčný. Navíc se firma nachází na skvělém místě ve Zlíně,  takže to mám kousek domů a vše potřebné mám na dosah ruky.

Pokud by se k nám hlásil nějaký tvůj známý, jak bys mu popsal naši firmu?

Jako firmu s dobrou pracovní atmosférou.  Firmu, která se snaží dopřát zaměstnancům spoustu zážitků,  na kterých se můžeme vzájemně lépe poznat a tvořit tak skvělý spolupracující tým.

Co rád děláš ve svém volném čase?

Teď se starám hlavně o náš dům, který rekonstruujeme. Jinak miluju vytrvalostní sporty - hlavně triatlon, ultra běhy, horská kola. Kromě toho se rád účastním různých společenských akcí jako jsou plesy nebo sousedské zábavy.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Vyhledávání na stránkách
Stiskni pro hledání

Firemní prezentace

Shlédněte firemní videoprezentaci.
Firemní prezentace

17 000 Kč pro studenty 17 000 Kč pro studenty

Vybraným studentům strojírenských oborů ze SPŠP-COP Zlín jsme v rámci stipendijního programu rozdali prospěchová a motivační stipendia za první pololetí. Následovala exkurze výrobou, kde v průběhu svého studia studenti absolvují nebo budou absolvovat své stáže a praxe. Všem studentům přejeme hodně štěstí do dalšího pololetí!

Nový benefit Nový benefit

Našim zaměstnancům se snažíme zpříjemňovat práci celou řadou firemních benefitů. Od února si mohou navíc všichni naši zaměstnanci dopřávat svačiny a kávu ZDARMA. Všem přejeme příjemné chvilky a dobrou chuť.

Rozhovor s naším montérem Jirkou Rozhovor s naším montérem Jirkou

Jirka k nám nastoupil v červnu minulého roku. Za tu dobu měl příležitost naši společnost i kolegy lépe poznat. Trochu jsme ho vyzpovídali a jeho odpovědi přinášíme v tomto rozhovoru.

Stáž v GENICZECH-M Stáž v GENICZECH-M

Každým rokem u nás absolvuje svou odbornou stáž hned několik studentů ze Střední průmyslové školy polytechnické - COP Zlín. Těmto studentům se snažíme předat co nejvíce praktických zkušeností z reálné výroby. Jako třeba Pavlovi, který se u nás nyní zaučuje na 5osém CNC stroji DMU 60eVo. Pod jeho rukama pak vznikají zajímavé dílce například do obráběcích či balících strojů třeba pro zabalení čokoládové tyčinky Mars nebo Snickers.

Přejít na archiv novinek